Detoks alkoholowy – bezpieczne odtruwanie dla alkoholika

Detoks alkoholowy – bezpieczne odtruwanie dla alkoholika

Leczenie choroby alkoholowej wymaga czasu oraz ostrożności. Poprawa nie zawsze następuje od razu, czasami potrzeba cierpliwości, aby poczuć się lepiej. Wszystko zależy również od stosowanych metod, ich kolejności, a przede wszystkim koncentracji i zapału pacjenta. Rezultat detoksu alkoholowego jest natychmiastowy, ale czy zabieg jest bezpieczny?

Czy detoks alkoholowy jest bezpieczny?

Na stronach internetowych z łatwością można trafić na poradniki dotyczące detoksu alkoholowego. Nie jest to szczególnie bezpieczne, gdy problem stanowi ciąg alkoholowy. W przypadku kaca można korzystać z domowego detoksu alkoholowego. Jednak bez wiedzy na temat niedoborów witamin i elektrolitów trudno ocenić, czy stosowane metody faktycznie pomagają. Trzeźwość oznacza niebezpieczeństwo, kiedy następuje nagle po ciągu alkoholowym. Organizm jest wtedy przyzwyczajony do konkretnej dawki alkoholu oraz określonego stanu psychicznego. Niespodziewana i gwałtowna zmiana jest dla ciała szokiem. Często kończy się to zespołem odstawiennym, który obciąża ciało oraz psychikę.

 

Detoks alkoholowy natomiast daje bezpieczeństwo, którego nie mogą zagwarantować domowe sposoby. Odtruwa stopniowo. Lekarze weryfikują również wszystkie zmiany i dbają o to, aby pacjent nie czuł dyskomfortu w związku z trzeźwieniem. Detoks alkoholowy zawsze dostosowywany jest indywidualnie. Wtedy można mieć pewność, że wszystkie braki zostaną uzupełnione przez dożylnie podawaną kroplówkę. Podczas detoksu alkoholowego nie jest stosowane znieczulenie, dzięki czemu pacjenci nie czują się senni ani rozkojarzeni. Odtrucie alkoholowe odciąża również psychikę, ponieważ alkohol przestaje wpływać na proces myślenia.