Leczenie alkoholizmu Wrocław

Skuteczne leczenie alkoholizmu Wrocław proponuje każdej uzależnionej osobie

Alkoholizm jest chorobą, która jest ściśle związana z czynnikami genetycznymi i psychologicznymi. Fizjologicznie zaczyna się objawiać, gdy mózg chorego zaczyna postrzegać alkohol, jako konieczność zapewnienia żywotnej aktywności ciała. Toksyczny wpływ alkoholu prowadzi do całkowitej zmiany osobowości i tworzenia uzależniających zachowań. Ta patologia wymaga kompleksowego i przemyślanego podejścia do leczenia a wtedy pierwszym krokiem jest detoks Wrocław posiada na swoim terenie ośrodek wyciągający ludzi z uzależnienia w trybie zamkniętym izolując pacjenta od pokus świata zewnętrznego.

Skuteczne leczenie alkoholizmu Wrocław proponuje każdej uzależnionej osobie

Uzależnienie od alkoholu rozwija się powoli i może pozostać niezauważalne przez długi czas, ponieważ nie zawsze przejawia się w aspołecznych zachowaniach. Większość pacjentów trafia do lekarza już z ciężką fizjologiczną i psychiczną zależnością od alkoholu.Terapia alkoholowa składa się z trzech następujących po sobie etapów, z których pierwszy to odwyk alkoholowy.

Etapy leczenia uzależnienia od alkoholu

Leczenie detoksykacyjne, konsultacje medyczne i wsparcie po zakończonym leczeniu to trzy elementy uzdrawiania, z których każdy jest równie ważny i nie można go przeoczyć. Leczenie uzależnień we Wrocławiu gwarantuje objęcie każdego pacjenta wszystkimi etapami przywracania do życia w trzeźwości. Pierwszym krokiem jest odtrucie alkoholowe, terapeuci i lekarze decydują o następnych fazach wychodzenia z alkoholizmu.

Stacjonarny detoks alkoholowy Wrocław posiada na swoim terenie

Przy takiej chorobie jak alkoholizm leczenie w wyspecjalizowanym ośrodku jest koniecznością, tylko pełna ocena fizyczna i psychologiczna daje szanse na wprowadzenie najlepszych metod i technik terapeutycznych. Odwyk alkoholowy to usuwanie toksyn i wycofanie objawów odstawienia i jest pierwszym krokiem w kierunku normalizacji procesów metabolicznych w ciele pacjenta, poprawy snu i nastroju. Środki detoksykacyjne są związane z wprowadzaniem leków za pomocą kroplówki i powinny być przyjmowane w ośrodku odwykowym. Średnio potrzeba 3 do 5 dni na detoksykację. Aby pacjent przeszedł profesjonalny detoks alkoholowy Wrocław proponuje ośrodek zamknięty, w którym osoba uzależniona objęta jest kompleksową opieką lekarzy różnych specjalności i wsparciem psychologa.

Terapia alkoholowa we Wrocławiu

Odtrucie alkoholowe, czyli wycofanie toksyny nie zmniejsza uzależnienia konieczna jest terapia uzależnień. Po złagodzeniu stanu fizjologicznego pacjenta nie da się go zatrzymać, trzeba przełamać psychologiczne pragnienie picia alkoholu. Najlepiej radzić sobie z tym zadaniem w specjalistycznym ośrodku leczenia alkoholizmu Wrocław gwarantuje pacjentowi otrzymanie wsparcia psychoterapeutycznego i medycznego prowadzącego do korekty zaburzeń. Prowadzone są prace z krewnymi pacjenta w celu poprawienia relacji rodzinnych.
Jakie wsparcie po leczeniu alkoholizmu Wrocław zapewnia swoim pacjentom?

Niezależnie od tego, jakie procedury są wykonywane w warunkach stacjonarnych, powrót do zwykłego życia jest obarczony niepowodzeniem. Aby tego uniknąć, należy udać się do grup wsparcia, które uczą się kontrolować swoje zachowanie nawet w stresujących sytuacjach. Uzależnienie od alkoholu jest zniewoleniem psychicznym i fizycznym, dlatego po zakończeniu leczenia tak ważne jest uczestniczenie w terapii grupowej, a jeżeli jest taka potrzebamożna skorzystać z indywidualnych spotkań.

Aby wyleczyć alkoholizm leczenie będzie wymagało wielu metod

Leczenie z alkoholizmu często komplikuje nieodpowiedzialne podejście pacjentów do choroby, mimo że dobrowolnie zgadzają się na wyjazd do szpitala. Aby pokonać tę przeszkodę do pełnego wyzdrowienia, opracowano szereg procedur psychoterapeutycznych i leków.

Procedury psychoterapeutyczne to doskonała terapia alkoholowa

Psychoterapia na poziomie podświadomości określa negatywne nastawienie do spożywania alkoholu. Efekt psychoterapeutyczny zwykle trwa nie dłużej niż rok.

Procedury medyczne – odwyk alkoholowy

Za pomocą leków można stworzyć warunki, w których używanie alkoholu przestanie dawać pacjentowi poczucie euforii, wręcz przeciwnie, doprowadzi do ostrego i zauważalnego pogorszenia kondycji fizycznej. Świadomość tego chroni go przed niepowodzeniami. Aby pokonać alkoholizm leczenie wymaga stosowania takich leków ale są one dopuszczalne tylko pod koniec okresu detoksykacji i po dokładnej ocenie stanu zdrowia pacjenta.

Leki dożylne na uzależnienie od alkoholu

Dożylnie pacjentom są wstrzykiwane leki oparte na disulfiramie, które mają skłonność do gromadzenia się w tkankach, bez wpływu na stan zdrowia przed pierwszym spożyciem alkoholu. Przyjmowanie alkoholu wywołuje w organizmie efekt leku, który objawia się na różne sposoby, od kołatania serca po zatrzymanie oddechu.

Jeżeli jest konieczna wszywka alkoholowa Wrocław wykona taką procedurę

Bardziej stabilny i długotrwały efekt niż leki dożylne zapewnia specjalna wszywka alkoholowa implantowana pod skórę, czyli Esperal. W przypadku spożycia alkoholu wywoła nieprzyjemne reakcje: nudności, duszność, uderzenia gorąca.

Połączone procedury w kierunku wyleczenia uzależnienia od alkoholu

Połączenie metod psychoterapeutycznych i farmakologicznych daje efekt podwójnego bloku i jest najskuteczniejszy w walce z alkoholizmem. Jednak odwyk alkoholowy poprzez połączoną metodę nie daje efektu przez całe życie, a gdy tak jest, zadaniem pacjenta i jego najbliższego otoczenia jest ułożenie życia w taki sposób, aby problem nie powrócił.

Systematyczne nadużywanie alkoholu niekorzystnie wpływa na wszystkie istotne układy organizmu. Dlatego leczenie alkoholizmu wymaga indywidualnego i zintegrowanego podejścia. Część psychologiczna terapii jest bardzo ważna, często wymaga pracy z psychologiem rodzinnym, aby krewni i przyjaciele pacjenta mogli przezwyciężyć współzależność.

Konieczna detoksykacja organizmu dotyka zdecydowanej większości społeczeństwa, również w naszym mieście. Nasz ośrodek leczenia uzależnień oferuje profesjonalne podejście i sprawdzone metody leczenia choroby alkoholowej.

Ośrodek leczenia uzależnień – oferta
Gwarantujemy pomoc w takich przypadkach jak:
– odtrucie alkoholowe,
– leczenie odwykowe,
– terapia alkoholowa,
– przymusowe leczenie alkoholika,
– leczenie alkoholizmu (Wrocław).

Odtrucie alkoholowe – to nie wszystko

Z uwagi na to, iż problem choroby alkoholowej to nie tylko samo odtrucie, zapewniamy szereg sprawdzonych metod walki z alkoholizmem. Zatrudniamy tylko najlepszych profesjonalistów, którzy stosują najskuteczniejsze sposoby. Po szczęśliwym zakończeniu leczenia, gwarantujemy wsparcie dla naszych pacjentów.