Wszywki alkoholowe Wrocław

Alkoholizm jest chorobą niezwykle rozpowszechnioną w naszym społeczeństwie. Szacuje się, że około 12 % Polaków nadużywa alkoholu. Polega ona na utracie kontroli nad ilością spożywanego alkoholu – osoba z nałogiem alkohol spożywa często i w dużych ilościach.

Uzależnieniu ulegają coraz młodsze osoby. Może rozwijać się powoli, niespostrzeżenie, jest ono społecznie akceptowana przez ogół społeczeństwa, by z czasem stać się prawdziwym utrapieniem dla uzależnionego jak i jego najbliższych. Problem może dotknąć każdego, bez względu na status społeczny, wykształcenie czy posiadany majątek.
Nie jest to jednak choroba, której nie da się pozbyć. Popularną metodą leczenia jest podawanie Esperalu podawany podskórnie, czyli popularna wszywka alkoholowa.

Co to jest Esperal?

Esperal (disulfiram) to środek, którego działanie polega na wpływie na metabolizm alkoholu. Hamuje on działanie enzymu dehydrogenazy aldehydowej, przez co utrudnia rozkład aldehydu octowego, którego nagromadzenie powoduje objawy zatrucia.

Samo zaszycie alkoholowe nie wyleczy pacjenta z alkoholizmu. Głównym motorem napędowym w terapii jest obawa przed negatywną reakcją organizmu, jeśli chory spożyje alkohol w trakcie leczenia. Jest to terapia awersyjna mającą na celu obrzydzenie choremu picie, Esperal w leczeniu pełni rolę „straszaka”. Po zażyciu nie następuje kojarzone z codziennym spożywaniem alkoholu rozluźnienie, lecz prawie natychmiastowe przykre konsekwencje.
Esperal sam w sobie nie zakłóca koncentracji i motoryki organizmu, więc nie ma przeciwskazań do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Należy jednak pamiętać, że środek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Jak przebiega zabieg odtruwania alkoholowego?
Esperal zostaje wszyty przy znieczuleniu miejscowym przez chirurga, który nacina skórę, by następnie pod nią umieścić tabletkę. Disulfiram najczęściej umieszczany jest na pośladku lub pod łopatką. Środek następnie przez kilka miesięcy powoli wprowadzany jest do krwiobiegu. W Polsce leczenie disulfiramem wymaga zgody pacjenta i odbywa się pod kontrolą lekarza.

By móc poddać się detoksowi alkoholowemu należy pamiętać o zachowaniu minimum 12 godzinnej przerwy w piciu, by uniknąć interakcji leku z alkoholem.

Objawy po spożyciu alkoholu

Wszywka alkoholowa, jeśli pacjent zdecyduje się pić w trakcie terapii, powoduje szereg efektów kumulacji aldehydu octowego, i to już kilka minut po wypiciu. Są to m.in.:

 • nudności i wymioty,
 • bóle i zawroty głowy,
 • senność,
 • biegunka,
 • duszności,
 • pocenie się,
 • pokrzywka,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • skoki ciśnienia,
 • przyspieszone bicie serca,
 • zapaść sercowo-naczyniowa,
 • dławica piersiowa,
 • depresja,
 • nasilony lęk, w tym poczucie strachu przed śmiercią.

Odnotowano przypadki ataku drgawek, a nawet zawału serca. Dolegliwości te mogą trwać od kilku do kilkunastu godzin po piciu.

To, jakie objawy wystąpią po spożyciu zależy od przyjętej dawki. Już niewielka ilość spowoduje bóle głowy, które będą nie do zniesienia. Natomiast parę drinków potrafi doprowadzić do trwałych uszkodzeń organizmu, czy nawet skończyć się zgonem pacjenta.

O czym pamiętać podczas terapii?

Walka z uzależnieniem niestety się nie powiedzie, jeśli osoba poddawana odtruwaniu alkoholowemu nie nauczy się dbać o własną trzeźwość bez presji z zewnątrz. Podczas trwania zaszycia alkoholowego pacjent dostaje szansę na podjęcie decyzji o ostatecznym porzuceniu nałogu. Poza tym podczas przymusowej abstynencji pacjent może podreperować zdrowie oraz naprawić relacje z bliskimi.

By leczenie przeszło bezproblemowo należy, poza piwem, winem, wódki i innymi trunkami unikać takich produktów jak:

 • płyny do płukania zębów zawierających alkohol
 • leków zawierających alkohol (część syropów)
 • ciast oraz czekoladek, w których skład wchodzi alkohol
 • Interakcje z innymi substancjami

Disulfiram wzmacnia działanie:

 • fenytoiny – mogą pojawić się objawy toksyczne,
 • warfaryny i doustnych leków przeciwzakrzepowych – ryzyko krwawieniz,
 • metronidazol – napady białej gorączki i amencji,
 • Izoniazyd – zaburzenia koordynacji, zachowania i ruchu,
 • cisplatyny, omeprazolu, teofiliny, fenazonu, chlordiazepoksydu, diazepamu.

Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na disulfiram, tiokarbaminiany,
 • stan nietrzeźwości lub wcześniejsze (24–48 h) spożywanie alkoholu
 • wcześniejsze (12 h) stosowanie paraldehydu lub metronidazolu, narażenie na działanie 1,2-dibromoetanu (CH2BrCH2Br),

 

Problemy z sercem i układem krwionośnym (np. niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze)

 • Zaburzenia psychiczne,
 • Nadciśnienie tętnicze,
 • Choroby układu krążenia,
 • Niedoczynność tarczycy,

Należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli terapii poddaje się osoba mająca problem z cukrzycą, padaczką, niedoczynnością tarczycy, nerkami i wątrobą. Wystąpienie reakcji Esperalu może pogłębić stopień zaawansowania tych chorób.

Wszywki alkoholowe Wrocław

Leczenie uzależnień we Wrocławiu przy użyciu Esperalu odbywa się w ośrodku Detoks Wrocław. W jego skład wchodzi wysoce wykwalifikowana kadra specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zwalczaniu problemu alkoholowego.

Wszywka alkoholowa co się stanie jak wypijesz

Specyfikiem na zaleczenie ciągu alkoholowego jest zaszycie alkoholowe. Zakłócenie odpowiedniego metabolizmu alkoholu w organizmie leczonych na chorobę alkoholową, wzmaga lęk w skutek zespolenia wszywki alkoholowej z płynem etylowym. Ważnym elementem wszywki alkoholowej jest Disulfiram. Słusznie mówi się, że ten specyfik jest nieinwazyjny przy leczeniu tak zwanego alkoholizmu. Po zaimplantowaniu wszywki alkoholowej w Nasz Gabinet Wrocław i napiciu się płynu etylowego, alkoholik choruje na przejawy zatrucia cieczą etylową do 10 godzin.

Wszywka alkoholowa jak się przygotować

Wyłącznie lekarze szczególnie z Nasz Gabinet Wrocław wszczepiają Disulfiram, a ingerencja chirurgiczna dokonuje się w ciągu 30 minut. Niezmiennie stosowane jest znieczulenie obwodowe. Gdy mija 7-10 dni, zabliźnia się dziura po ingerencji chirurgicznej z użyciem Disulfiramu. W szczególności wszywka alkoholowa umieszczana jest w strefie pośladków lub łopatki, na stałe pod skórą ludzi chorych na chorobę alkoholową. Zabieg chirurgiczny z użyciem Disulfiramu można powtórzyć po 8 miesiącach.

Wszywka alkoholowa czy są skutki uboczne

Przeważnie lubianą kliniką leczenia choroby zwanej alkoholizmem jest Nasz Gabinet Wrocław. Zapewnia działania farmakologiczne z pomocą nie podrobionej wszywki alkoholowej tudzież detoks alkoholowy czy rozmowy z psychologiem. W przeciągu 8 do 12 miesięcy, wszywka alkoholowa generuje trzeźwość. Wszywka alkoholowa nie jest rekomendowana dla kobiet spodziewających się dziecka lub karmiących piersią, osób cierpiących na niewydolność lub zapalenie nerwu wzrokowego, zaburzenia psychiczne, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, nadwrażliwość na Disulfiram.

1. Co to jest esperal?

Wszywka Alkoholowa to tabletka na zaleczenie ciągu do alkoholu. Stopuje zgodny z normą metabolizm trunków we krwi chorych.
W przypadku rozpadu trunków, pojawia się aldehyd octowy. Disulfiram powstrzymuje rozkład aldehydu octowego. Potem nałogowiec przechodzi zjawisko podtrucia alkoholem.

2. Jak długo działa wszywka alkoholowa?

Esperal umożliwia trzeźwość na przestrzeni 8 do 12 miesięcy. Jest to zależne od stanu organizmu i tężyzny fizycznej.

3. Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny?

Zaszycie esperalu odbywa się w czasie 30 minut. Dostosowane znieczulenie obwodowe niweluje ból , a nawet jest mało inwazyjne. Wszywki alkoholowe sytuuje się głęboko w skórze, w okolicy pośladków i pod łopatką.
Lekkie uszkodzenie ciała po zabiegu z użyciem esperalu jest znikome , ponieważ używane są szwy kosmetyczne.

4. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Bariery dla zaszycia esperalu:
nadwrażliwość na disulfiram,
niewydolność serca,
niewydolność obwodowa krążenia,
choroba niedokrwienna serca,
zapalenie zarostowe tętnic,
nadciśnienie tętnicze,
zapalenie wielonerwowe,
zapalenie nerwu wzrokowego,
zaburzenia psychiczne.

Esperal zdoła wpłynąć negatywnie na:
cukrzycę,
padaczkę,
niedoczynność tarczy,
psychozę,
zaburzenia nerek, wątroby i dróg oddechowych.

5. Kto może poddać się zabiegowi z użyciem esperalu?

Bezwzględnie potrzebna jest trzeźwość przez czas 12-48 godzin oraz 18 lat.
Esperal nie jest dostępny
dla kobiet w stanie błogosławionym, pragnących dziecka lub karmiących piersią.

6. Czy esperal jest bezpieczny?

Wszywki alkoholowe to niedokuczliwy środek przyćmiewający nieustanne spożywanie alkoholu. Generuje bolesne sygnały skażenia cieczą etylową po pochłonięciu
płynu etylowego. Nie ma przeciwwskazań żeby brać wszelakie leki w tym samym czasie.

7. Jak esperal reaguje na alkohol we krwi:

Niewielka porcja płynu alkoholowego:

bóle i zawroty głowy,
nudności i wymioty,
uczucie gorąca, zaczerwienienie twarzy,
rozregulowane ciśnienie
kołatanie serca.

Zatrważająca ilość płynów etylowych:

utrata wzroku,
uszkodzenie wątroby,
zaburzenie pracy serca,
zaburzenie świadomości,
śmierć

Czasami choroba jest niemożliwa do zaleczenia, zarówno jak sygnały zatrucia płynem etylowym.

8. Czego nie można robić po wykonaniu zabiegu?

Wyłącznie nie należy przyjmować do organizmu płynu etylowego. Każde zadanie np. prowadzenie auta, wykonywanie prac fizycznych , a nawet skupianie myśli, nie jest zakłócone.

9. Na ile prawdopodobne jest, że ktoś zorientuje się o przebytym leczeniu esperalem?

Nie istnieje takie prawdopodobieństwo.
Miejsce implantacji esperalu może umożliwić dyskrecję. Esperal nie jest widoczny pod skórą. Powstała dziurka jest niemożliwa do zobaczenia, ponieważ używane są szwy kosmetyczne.