Esperal Wrocław

Esperal, znany również pod nazwą disulfiram, to środek stosowany w leczeniu alkoholizmu. Wiele osób zna go prawdopodobnie pod bardziej pospolitą nazwą odnoszącą się do metody jego stosowania – „wszywka”. Disulfiram podaje się bowiem najczęściej w postaci tabletek wszywanych pod skórę. Substancja czynna leku ma pomagać w walce z alkoholizmem. Jak jednak działa Esperal? Kto może go stosować? Czy są jakieś przeciwwskazania? Jak wygląda zabieg wszycia?

Co to jest esperal

Esperal nie funkcjonuje dziś formalnie pod tą nazwą, choć zarówno lekarze jak i uzależnieni poszukujący pomocy w walce z alkoholizmem stosują ją w ramach określenia wszywki alkoholowej. Za działanie leku odpowiada disulfiram – substancja blokująca enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Blokada ta powoduje gromadzenie się w organizmie aldehydu octowego, który w normalnym przypadku przekształcany jest w postać nieszkodliwą i nie powodującą nieprzyjemnych doznań. To, co powszechnie znane jest jako kac jest tylko namiastką reakcji, jaką wywołuje nietrawienie alkoholu. Esperal sprawia, że aldehyd kumuluje się w organizmie, a pierwsze efekty tego nagromadzenia pojawiają się już w 10 minut od spożycia alkoholu.

Objawy po spożyciu alkoholu

Kuracja esperalem polega na wyrobieniu w pacjencie awersji do alkoholu poprzez wywołanie nieprzyjemnych skutków ubocznych związanych z jego spożyciem. W przeciągu 10 minut od spożycia alkoholu osoba z wszywką zaczyna odczuwać skutki nagromadzenia się aldehydu w organizmie. Są to między innymi nudności i wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, pocenie się, pokrzywka, zaczerwienienie twarzy, skoki ciśnienia, tachykardia (czyli przyspieszone bicie serca) oraz nasilony lęk i poczucie strachu przed śmiercią. W niektórych przypadkach odnotowano również ataki drgawek a nawet zawały serca. Co dla pacjenta najgorsze, dolegliwości te mogą utrzymywać się nawet do 10 godzin.

Przeciwwskazania do zaszycia

Przed wszyciem esperalu pod skórę należy upewnić się, że zabiegu nie przekreśla żadna pozycja z listy przeciwwskazań. Są nimi nadwrażliwość na disulfiram i tiokarbaminiany, stan nietrzeźwości lub spożycie alkoholu w ostatnich 24-48 godzinach, wcześniejsze stosowanie paraldehydu lub metronidazolu, narażenie na działanie dibromku etylenu. Nie wskazane jest też stosowanie wszywek esperalu w przypadku niewydolności serca, niewydolności obwodowej krążenia, zawałów serca, choroby niedokrwiennej serca, zapalenia zarostowe tętnic, nadciśnienia tętniczego, zapalenia wielonerwowego, zapalenia nerwu wzrokowego, wcześniejszych prób samobójczych oraz zaburzeń psychicznych. Szczególną ostrożność należy wykazać też stosując wszywki u osób z chorobami układu oddechowego, cukrzycą, padaczką, chorobami nerek i wątroby, niedoczynnością tarczycy i psychozami, gdyż stosowanie esperalu może je pogłębić.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu?

Podskórne wszycie esperalu zaleca się pacjentom, którzy chcą walczyć z nałogiem i są zmotywowani do rzucenia alkoholu, jednak nie sądzą, by bez straszaka w postaci wszywki byliby w stanie sobie poradzić. Procedura wszycia esperalu jest prosta i nie trwa dłużej niż 30 minut. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wszyciu ilości sterylnych tabletek esperalu pod skórę odpowiedniej dla wagi pacjenta (1 tabletka na 1 kilogram masy ciała). Tabletki wszywa się zwykle w okolicy pośladka lub pod łopatką. Zabieg kończy się założeniem pojedynczych szwów. Wszywka jest aktywna przez okres około 8-12 miesięcy. Po zakończeniu można wszyć następną dawkę leku. W czasie trwania leczenia oraz w przeciągu 14 dni od zakończenia leczenia esperalem nie należy spożywać alkoholu.

Alkoholizm to choroba, która dotyka nie tylko sfery somatycznej osoby, ale także jego sfery psychicznej i społecznej. Uzależnienie od alkoholu w większości przypadków wymaga zintegrowanego podejścia. Celem takiej terapii jest leczenie alkoholizmu Wrocław zapewnia uzdrowienie nie tylko biologicznych, ale także psychologicznych struktur organizmu, a także adaptację społeczną.

[learn_more caption=”Czytaj więcej na temat Esperalu”] W zamkniętym ośrodku lekarze oferują detoks alkoholowy oraz szereg nowoczesnych metod leczenia alkoholizmu. Doświadczeni specjaliści przeprowadzają odtrucie alkoholowe i zapewnią niezbędną pomoc. Esperal jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu nawrotom przewlekłego alkoholizmu jest podawany do organizmu w postaci wszywki alkoholowej Wrocław dysponuje lekami najwyższej, jakości.

W jakich przypadkach wszycie Esperalu jest ratunkiem dla osoby uzależnionej?

Szereg zaburzeń charakterystycznych dla takiego stanu, jak zespół odstawienia alkoholu jest trudne do zniesienia przez osoby cierpiącej na alkoholizm. Detoks alkoholowy i wszywka alkoholowa są niezbędne, gdy taka osoba odczuwa: Niepokój, bezsenność, uczucie nieszczęścia. Wzrost lub spadek ciśnienia Silne pragnienie spożycia alkoholu Nudności, wymioty, intensywne pragnienie Ból głowy, zawroty głowy Drżenie rąk. Obecnie istnieje wiele skutecznych metod leczenia uzależnienia od alkoholu, jednym z nich jest detoks we Wrocławiu i wszycie esperalu. Lek ten jest aktywnie stosowany w leczeniu uzależnienia poprzez tworzenie się uporczywej niechęci do spożywania alkoholu.

Wszywany Esperal we Wrocławiu najskuteczniejszą metodą leczenia alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu i wszycie takiego leku jak esperal we Wrocławiu odbywa się przez lekarza, a po całkowitym wyleczeniu pacjent sam nie jest w stanie wyciągnąć tabletek. Wszywka powoduje naturalny lęk przed piciem, ponieważ esperal powoduje konwulsje, tachykardię i utratę przytomności po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu.

Metoda wszycia Esperalu działa nie tylko na poziomie fizycznym, ale także psychologicznym.

W ośrodku leczenia alkoholizmu Wrocław pomaga pozbyć się uzależnienia i zacząć żyć pełnią życia. Rozpoczynając detoks we Wrocławiu każda osoba może liczyć na profesjonalną opiekę od pierwszego dnia pobytu aż do czasu całkowitego wyjścia z uzależnienia. Pacjent jest przygotowywany do zabiegu, ponieważ wszywka alkoholowa wymaga powstrzymania się od spożywania alkoholu przez 48 godzin. Każdy przechodzi wszystkie niezbędne testy, które potwierdzą możliwość zastosowania odtrucia alkoholowego i wszywki alkoholowej. Specjaliści wszywający esperal we Wrocławiu psychicznie przygotują pacjenta do zabiegu. Starają się zachęcić go do podjęcia wszelkich możliwych wysiłków, aby wygrać z tą poważną chorobą. Warto uratować siebie lub kogoś bliskiego przed alkoholizmem, dać mu pełne życie. Już wiele razy dzięki esperal wszywce alkoholowej Wrocław ocalił życie osobom nadużywającym alkohol.

Gdy wszywka alkoholowa jest ostatnią deską ratunku

Wszywka alkoholowa zawiera substancję czynną disulfiram, która jest wszywana pod skórę, do tkanki tłuszczowej, przez małe nacięcie w łopatce lub pośladkach. Jest to zabieg szybki i bezbolesny. Nacięcie jest starannie zabezpieczone i przemyte roztworami antyseptycznymi. W miejscu wszycia esperalu pozostaje ledwie zauważalna blizna. Odtąd, jeśli alkohol zostanie spożyty, disulfiram będzie zakłócał jego metabolizm. Alkohol w tym przypadku rozkłada się tylko do stadium aldehydu octowego, który jest substancją toksyczną, a zatem powoduje bolesne stany podobne do zatrucia. Po detoksie alkoholowym, wszywka z esperalem jest zwieńczeniem leczenia alkoholizmu Wrocław potwierdza to swoim doświadczeniem.

Przygotowanie do wszycia esperalu

Lekarz w ośrodku leczenia alkoholizmu we Wrocławiu przed zastosowaniem wszywki musi uzyskać zgodę pacjenta na przeprowadzenie zabiegu. Odbywa się badanie, które jest ważnym krokiem, bez którego lekarz nie przystępuje do leczenia. W przypadku niektórych chorób leczenie alkoholizmu przy użyciu takiego leku jak esperal wszywka na bazie disulfiramu jest niedopuszczalna. Określanie czasu działania wszywki alkoholowej Wrocław uzgadnia z pacjentem, który musi samodzielnie podjąć taką decyzję. Abstynencja pacjenta od spożycia alkoholu jest niezbędna przez czas podany przez lekarza. Wszywka alkoholowa może zostać wdrożona do ciała pacjenta pod warunkiem całkowitego braku alkoholu w jego organizmie. Co dzieje się w organizmie pacjenta, gdy zastosowano wszycie esperalu? Stosując Esperal wszywka zawiera najczęściej tabletki.

Zabieg to wszywanie tego środka pod skórę, który zaczyna krążyć w krwioobiegu. Dzięki temu organizm stale utrzymuje niezbędny poziom substancji czynnej, niezbędnej do blokady alkoholu. Wszycie Esperalu nie wpływa na stan osoby, dopóki nie wypije ona alkoholu. Jeśli po wszyciu esperalu alkohol dostanie się do organizmu, zaczyna się reakcja przypominająca atak serca i ostre zatrucie. Im wyższa moc napoju i im większa jego dawka, tym silniejsze będą objawy.

W tej zależności, krew zaczyna płynąć do górnej części ciała i twarzy, pojawiają się mdłości i bóle głowy, oddychanie staje się trudne, a rytm serca jest zaburzony. Czasami w ciężkich przypadkach mogą wystąpić drgawki, utrata wzroku i słuchu, a także porażenie kończyn. Reakcja samego organizmu a także strach przed nim pomaga odstraszać pacjentów przed piciem napojów alkoholowych. Jeśli osoba po wszyciu esperalu spożyła dowolny napój alkoholowy, należy pilnie przeprowadzić intensywny detoks alkoholowy.

Korzyści z wszycia esperalu we Wrocławiu

Decydując się na esperal we Wrocławiu podejmuje się słuszną decyzję, ponieważ specjaliści z ośrodka leczenia alkoholizmu mają duże doświadczenie w wyciąganiu ludzi z uzależnienia od alkoholu. Wszystkie zabiegi począwszy od detoksu po wszywkę alkoholową są przeprowadzane przy użyciu sterylnych narzędzi jednorazowych, co eliminuje wystąpienie infekcji. Lekarze wszywając esperal we Wrocławiu używają oryginalnych certyfikowanych produktów. Trzeba pamiętać, że wszywka z Esperalem jest aktywna przez okres około 8-12 miesięcy, po czym można zastosować kolejną dawkę disulfiramu i trwać w abstynencji.

Przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej

Do wszycia Esperalu istnieją przeciwwskazania, obejmują one następujące warunki i choroby. Nadwrażliwość na disulfiram i tiokarbaminiany Spożycie alkoholu w ostatnich 24-48 godzinach Narażenie na działanie dibromku etylenu. Okres karmienia piersią lub ciąża. Choroby wirusowe. Gruźlica. Zaburzenia psychiczne. Choroby układu hormonalnego. Zaostrzenie chorób przewlekłych. Naruszenia systemu sercowo-naczyniowego. Ostra niewydolność wątroby i nerek. Zapalenia nerwu wzrokowego oraz inne. Jeśli ktoś waha się przed wykonaniem detoksu i ma pytania dotyczące leczenia poprzez wszycie esperalu, powinien skontaktować się z ośrodkiem leczenia z alkoholizmu. Specjaliści wytłumaczą, na czym polega odtrucie alkoholowe, jak przebiega detoks we Wrocławiu oraz powiedzą kilka słów o wszyciu esperalu. Jednak szczegółowe informacje można uzyskać umawiając się na wizytę u lekarzem. Dzięki wsparciu lekarzy i psychologów, radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest łatwiejsze i szybsze. Pamiętaj: wszyty esperal we Wrocławiu może uratować Ci życie!