Detoks alkoholowy – pomocna kroplówka dla alkoholików
Każdemu alkoholikowi pomaga inny tryb leczenia. Może trwać krócej albo dłużej, dlatego wymaga dużej determinacji i przygotowania do nadchodzących zmian. Osobom uzależnionym przede wszystkim zależy na trzeźwości i na znalezieniu metody, która zastąpi alkohol. Jak i czy wspiera ich w postanowieniach detoks alkoholowy?
Czy detoks alkoholowy pomaga?
Z odtrucia alkoholowego korzystają nie tylko osoby uzależnione, ale również te zmagającym się z kacem. Sporadyczne picie i zespół dnia następnego (kac) nie muszą oznaczać alkoholizmu. Alkoholicy decydują się na detoks alkoholowy przeważnie, gdy szukają sposobów na bezpieczną trzeźwość. Ciągłe nadużywanie alkoholu powoduje, że człowiek przestaje myśleć logicznie i racjonalnie. Każdy działaniem steruje znajdujący się w organizmie płyn etylowy. Postrzeganie świata jest również zaburzone. Zabieg odtrucia alkoholowego ułatwia osobom uzależnionym stopniowo osiągnąć trzeźwość i pomaga decydować o swoim życiu. Przeprowadzenie detoksu alkoholowego nie jest synonimem stałej abstynencji. Detoksykacja alkoholowa tylko oczyszcza organizm z alkoholu i stabilizuje gospodarkę wodną i elektrolitową.
Wykonanie detoksu alkoholowego pomaga nie tylko w polepszeniu stanu zdrowia oraz samopoczucia, ale także daje możliwość kontynuacji leczenia. Trzeźwość to pierwszy, ale ważny krok. Aby ją utrzymać, trzeba walczyć z chorobą alkoholową. Jedną z opcji, z której można skorzystać po detoksie alkoholowym, jest esperal. Lek wymusza abstynencję, ze względu na groźną reakcję na alkohol w organizmie. Warto połączyć to z terapią. Znając powody uzależnienia, można wypracować metody, które pomogą opanować emocje i uczucia skłaniające do picia. Detoks alkoholowy otwiera drogę do abstynencji, ale nie może wyleczyć z uzależnienia.